Jak dbać o czystość, aby w biurze było bezpiecznie?

Jak dbać o czystość, aby w biurze było bezpiecznie?

Ostatnie miesiące wiele zmieniły w naszym życiu, zarówno prywatnym jak i zawodowym. Odkąd COVID-19 pojawił się w Polsce, a liczba zachorowań diametralnie rosła z dnia na dzień, specjaliści opracowywali najlepsze strategie ”obrony”. Do dziś najskuteczniejsze jest zachowywanie odpowiedniej czystości, a tym samym dezynfekcja urządzeń i przedmiotów z których korzystamy.

Jak więc najskuteczniej zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim współpracownikom? Kodak Alaris podpowiada, w jaki sposób łatwo możesz zmniejszyć ryzyko zachorowania podczas pracy biurowej.

Prawidłowa dezynfekcja urządzeń elektronicznych

Zapewne słyszeliście historie, kiedy to nadmierna chęć zadbania o bezpieczeństwo kończyła się podrażnieniami skóry lub zniszczeniem sprzętów. Przesada w każdym aspekcie jest niebezpieczna. Aby tego uniknąć, podpowiadamy, co robić, aby biuro było bezpiecznym miejscem pracy:

 1. Często wietrz pomieszczenie, w którym przebywa Twój zespół.
 2. Kilka razy dziennie przetrzyj biurko specjalnym odkażającym preparatem, który ma obowiązek zapewnić pracodawca.
 3. Podobnie jak z biurkiem – dezynfekuj również oparcia swojego krzesła.
 4. Do dezynfekcji klawiatury stosuj specjalny preparat i używaj go minimum 2 razy dziennie (a każdorazowo, gdy z Twojego komputera ma korzystać inna osoba).
 5. Dbaj o czystość urządzeń elektronicznych. Jak to zrobić?

Monitory i wyświetlacze:

Pamiętaj, że tego typu urządzenia są o wiele rzadziej dotykane, więc wystarczy je odpowiednio i delikatnie czyścić:

 • Odłącz je od prądu.
 • Przygotuj dwa czyste kawałki miękkiej, niepozostawiającej pyłu szmatki.
 • Zwilż jedną z nich, delikatnie spryskując ją odpowiednimi środkami.
 • Wytrzyj wyświetlacz do czysta wilgotnym kawałkiem materiału, wykonując okrężne ruchy, jednocześnie usuwając smugi (zadbaj również o doczyszczenie krawędzi ekranu).
 • Wypoleruj ekran suchą szmatką.

Telefony komórkowe i tablety:

 • Staraj się możliwie często przecierać je specjalnym płynem dedykowanym elektronice (zarówno ekran jak i obudowę z tyłu).

Skanery i drukarki:

W przypadku tych urządzeń, bardzo ważne, jest aby pamiętać o panelach z przyciskami oraz o wyświetlaczu. To te miejsca najczęściej mają kontakt z naszymi dłońmi. Przemywaj je odpowiednio dobranym płynem.

Skanery Kodak Alaris są wygodnymi w obsłudze urządzeniami, nie musisz wielokrotnie dotykać urządzenia – wystarczy jeden przycisk by uruchomić skaner, aplikację i otrzymać wynik predefiniowanego procesu.

Praca zdalna, jako alternatywa pracy w biurze

Tak jak wspominaliśmy we wcześniejszym artykulepandemia znacznie wpłynęła na przyspieszenie procesów digitalizacyjnych w wielu firmach i instytucjach. Jesteśmy dumni z tego, że nasze dedykowane skanery i oprogramowanie, pozwalają zmieniać świat na lepsze.

Urządzenia dedykowane digitalizacji sprawiają, że praca zdalna staje się możliwa bez względu na sektor zatrudnienia. Jeszcze kilka miesięcy temu urzędy nie wyobrażały sobie przeniesienia obowiązków pracowniczych do domów. W momencie, kiedy jednak nie było wyjścia – okazało się to możliwe… i co więcej – wygodne! A to wszystko dzięki cyfryzacji i nieograniczonemu dostępowi do dokumentacji.

Jeżeli więc firma, w której pracujesz umożliwia pracę z domu, korzystaj z niej czasami. Dzięki temu również zwiększysz swoje bezpieczeństwo. Jednak nawet nie przemieszczając się do biura, pamiętaj, że dezynfekcja urządzeń elektrycznych jest nieunikniona (a w szczególności: telefonu, myszki i klawiatury komputerowej).

Zapraszamy do pełnej oferty rozwiązań Kodak Alaris! Skontaktuj się z nami i znajdź rozwiązanie dostosowane do potrzeb Twojej firmy.

Maciej Witkowski Regionalny Manager Sprzedaży

Odpowiada za współpracę z partnerami w Polsce, Litwie, Łotwie i Estonii. Wieloletnie doświadczenie w branży digitalizacji dokumentów umożliwia mu aktywne wspieranie klientów w znajdowaniu rozwiązań, które najlepiej pasują do profilu ich organizacji.Podziel się artykułem

Kupuj nasze produkty tylko u autoryzowanego sprzedawcy.

Unikaj sprzedawców nieposiadających 
autoryzacji na rynek Polski. Nie świadczymy wsparcia dla produktów zakupionych od nieautoryzowanych sprzedawców. Gwarancja może również nie mieć zastosowania.

close