Jaki skaner wybrać do biura?

Jaki skaner wybrać do biura?

Każdego roku z tym pytaniem zwraca się do nas wielu klientów. Będąc specjalistą w branży digitalizacyjnej, chętnie podejmujemy dyskusję i doradzamy najbardziej optymalne rozwiązanie dostosowane do potrzeb pracowników i specyfiki firmy naszych partnerów.

Pojęcie “dobry skaner” jest bardzo szerokie i trudno je jednoznacznie zdefiniować. Wszystko zależy od tego, jakie są Twoje oczekiwania i jakim wyzwaniom dane urządzenie powinno sprostać. Na pierwszym miejscu w “rankingu cech”, które skaner musi posiadać, zawsze stawiamy – jakość obrazu i wydajność. Na drugim natomiast wygodę użytkowania oraz kompaktowość.

Dowiedz się więcej, jak nasze rozwiązania mogą zmienić życie Twojego biura!

Duża liczba skanów dziennie – to żaden problem dla urządzeń Kodak Alaris

Jedna z naszych podstawowych serii E10x5 zapewnia bardzo dużą wydajność – od 3000 do 4000 skanów dziennie (z prędkością 25-35 arkuszy na minutę). Dla porównania bardziej zaawansowany skaner S2080W pozwala na wykonanie nawet do 8 000 skanów dziennie.

Nie chcesz stać przy urządzeniu i pojedynczo wsuwać dokumentów? Masz rację! Te czasy już dawno minęły… Dzięki dużym podajnikom papieru, w ogóle nie musisz nadzorować pracy skanera. Ponadto masz pewność, że wyspecjalizowane technologie zadbają o to, aby kartki się nie sklejały i skanowały się pojedynczo.

Jak więc widzisz, w ofercie Kodak Alaris każdy znajdzie odpowiednie rozwiązanie dla siebie.

Najwyższa jakość skanów to podstawa!

Urządzenie dedykowane cyfryzacji powinna cechować nie tylko szybkość pracy, ale również najwyższa jakość zeskanowanych dokumentów. Tylko połączenie tych dwóch atrybutów pozwala usatysfakcjonować pracowników biur i instytucji. Korzystając z naszych urządzeń, otrzymujesz idealną kopię oryginału. A ponadto, jeżeli skanowany dokument był złej jakości – nasze technologie wyczyszczą szumy, zagniecenia i zabrudzenia, a tym samym pozwolą Ci cieszyć się w pełni czytelnym pismem. Wspomniana Technologia Perfect Page™ dynamicznie optymalizuje jakość na każdym obrazie na potrzeby dokładniejszego wyodrębniania informacji.

Przy okazji przypomnimy, że skaner S2080W uzyskał tytuł Produktu roku 2019 wg Magazynu “IT w Administracji”, o czym pisaliśmy szerzej w innym artykule.

Zeskanowane dokumenty a możliwość wyszukiwania fraz oraz odczytu kodów kreskowych

Kto z nas nie zna sytuacji, w której chciałby szybko odszukać jakiejś informacji w zeskanowanym pliku, ale nie może tego zrobić, więc “zabiera się” za mozolną lekturę? Korzystając ze skanerów Kodak Alaris możesz zapomnieć o tym problemie. Nasze urządzenia posiadają OCR w języku polskim, dzięki czemu szybko możesz wyszukać pożądaną frazę i łatwo ją edytować bez angażowania działu graficznego lub wykonywania dodatkowych czynności w innym oprogramowaniu OCR.

Pracujesz korzystając z kodów kreskowych? Każdy z naszych urządzeń posiada funkcję ich odczytywania i separowania dokumentów po odczytanym kodzie, co bardzo usprawnia realizację biurowych obowiązków. Powiedz “STOP” niewygodzie i długiemu wypełnianiu swoich zadań. Zaufaj nam – wszystko może być prostsze i dokładniej wykonane.

Dedykowane oprogramowania i rozbudowane funkcje personalizacji

Skanery Kodak Alaris posiadają wbudowane moduły Wi-Fi, dzięki którym nie musisz podłączać urządzenia do sieci za pomocą kabla, aby móc z niego wygodnie korzystać. Wiesz, jak będzie Ci wygodnie korzystać ze skanera? Dostosuj interfejs wyświetlacza do swoich potrzeb. Zamieść na nim najpotrzebniejsze ikony, a te rzadziej używane po prostu ukryj. Udostępniamy wiele funkcji personalizacji, w tym tworzenie skrótów klawiszowych wywołujących określone przez Ciebie funkcje. A to wszystko po to, abyś mógł w pełni dostosować urządzenie do swoich potrzeb, a tym samym jeszcze bardziej zoptymalizował swoją pracę.

Kodak Alaris to nie tylko skanery, ale również oprogramowanie, które pozwalaja na jeszcze wygodniejszą cyfryzację i bardziej zaawansowane możliwości indeksowania i OCR dokumentów. Dowiedz się więcej o oprogramowaniach.

 

Podsumowanie – na co zwrócić uwagę, wybierając skaner?

 1. Wielkość urządzenia
  Wcześniej przemyśl, gdzie urządzenie powinno stanąć, aby wygodnie można było z niego korzystać i określ na jak duże urządzenie możesz sobie pozwolić. Sprawdź format skanowanych dokumentów.
 2. Potrzeby biura / instytucji
  Oceń z zespołem jak dużo skanów dziennie możecie maksymalnie wykonać i bazując na tych liczbach określ parametry wydajności. Weź pod uwagę również to, czy korzystasz z urządzenia w obecności klientów.
 3. Podajnik papieru i możliwość połączenia przez Wi-Fi
  To dwie funkcje, które będą Ci bardzo pomocne! Zwróć uwagę, aby urządzenie, którego zakup rozważasz – je posiadało.
 4. Dodatkowe funkcje
  Zapoznaj się z ofertą skanerów i przedstaw zespołowi dodatkowe funkcje, które są dostępne w ich zakresie. Wspólnie stwórzcie listę, co jest dla Was niezbędne, a co “nice to have”. Dzięki temu będziecie mogli łatwo dopasować budżet, który chcecie przeznaczyć na urządzenie z funkcjami oferowanymi w ramach danego modelu.
 5. Gwarancja i urządzenia zastępcze
  Przed zakupem koniecznie zorientuj się jakie warunki związane z gwarancją oferuje Kodak Alaris a jakich potrzeb Ty wymagasz. Czy w razie problemów technicznych chcesz otrzymać urządzenie zastępcze. Na przykład my dbamy o wydajność biznesów naszych klientów i zawsze w przypadku świadczenia usług gwarancyjnych zapewniamy urządzenie o minimum takich samych parametrach, jak to które podlega serwisowi.
 6. Doradztwo producenta
  Jeżeli pomimo wypełniania wcześniejszych podpunktów wciąż się wahasz, skontaktuj się z producentem, a jego doradca na pewno znajdzie odpowiednie urządzenie w pełni dopasowane do Twoich oczekiwań. Nie bój się pytać! Specjaliści są po to, aby Ci pomóc i rozwiać Twoje obawy.

Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą skanerów Kodak Alaris – zapraszamy do kontaktu!

Sprawdź nasze rozwiązania dla biura i urzędu

Maciej Witkowski Regionalny Manager Sprzedaży

Odpowiada za współpracę z partnerami w Polsce, Litwie, Łotwie i Estonii. Wieloletnie doświadczenie w branży digitalizacji dokumentów umożliwia mu aktywne wspieranie klientów w znajdowaniu rozwiązań, które najlepiej pasują do profilu ich organizacji.Podziel się artykułem

Kupuj nasze produkty tylko u autoryzowanego sprzedawcy.

Unikaj sprzedawców nieposiadających 
autoryzacji na rynek Polski. Nie świadczymy wsparcia dla produktów zakupionych od nieautoryzowanych sprzedawców. Gwarancja może również nie mieć zastosowania.

close