Dążenia Polski do pełnej informatyzacji kraju

Dążenia Polski do pełnej informatyzacji kraju

W ciągu kilku ostatnich lat, rozwój informatyczny naszego kraju znacznie przyspieszył. I chodź coraz więcej spraw administracyjnych, jesteśmy w stanie załatwić za pośrednictwem komputera, to na tle innych krajów Unii Europejskiej Polska wciąż nie wypada najlepiej. W raporcie dotyczącym stopnia digitalizacji opublikowanym przez Komisję Europejską w 2018 roku nasz kraj zajmuje dopiero 24 miejsce (wśród 28 krajów). Ten niechlubny wynik pokazuje, jak wiele obszarów wymaga jeszcze uwagi Ministerstwa Cyfryzacji.

Program Zintegrowanej Informatyzacji Państwa

Jak podaje Rząd, w unijnej perspektywie finansowej za lata 2007-13 na informatyzację kraju wydano ok. 4 mld zł. Kwota ta nie została jednak wykorzystana w sposób efektywny. Brak przemyślanej strategii informatyzacji państwa spowodował, że środki przeznaczono na zakup zbędnego oprogramowania. Nie przywiązywano również uwagi do spraw organizacyjnych i kadrowych w jednostkach administracyjnych. W rezultacie, poczynione zmiany nie przyniosły oczekiwanych i proporcjonalnych do wydatków efektów, co tylko potwierdza wspomniany raport Komisji Europejskiej.

Największe problemy, z jakimi w procesie cyfryzacji zmaga się nasz kraj to przede wszystkim nieumiejętny sposób korzystania z danych oraz technologii do ich obsługi. Zgromadzone zasoby nie są wykorzystywane wielokrotnie, a brak synchronizacji danych na skalę ogólnokrajową utrudnia zarządzanie nimi przez pracowników instytucji publicznych. Dla Państwa oznacza to tylko straty. Nieracjonalne dysponowanie budżetem, dotyka również obywateli – przez brak odpowiedniej infrastruktury wciąż nie mają oni dostępu do zasobów informacyjnych państwa.

Rozwiązania dedykowane wszystkim instytucjom

Kodak Alaris to pewny partner informatyzacji. Specjalizujemy się w automatyzacji procesów digitalizacji dla instytucji publicznych. Nasze skanery są odpowiednim wyborem dla ministerstw, urzędów miast, powiatów oraz gmin, gdzie digitalizacja dokumentów staje się niezbędna nie tylko do sprawnej obsługi petentów, ale w ogóle do działania instytucji pracujących z danymi.

Bazując na najnowocześniejszych technologiach, oferujemy niezawodne rozwiązania digitalizacyjne dedykowane specjalnie do współpracy z systemami klasy EZD. Skanery Kodak Alaris dostarczają obrazy doskonałej jakości, odczytują kody kreskowe przy zachowaniu pełnej prędkości i funkcji poprawy jakości skanowanych dokumentów.

Oprogramowanie Alaris Capture Pro, z wbudowanym pakietem OCR i możliwością indeksowania, podnosi z kolei wydajność wprowadzania dokumentów w obieg. Oferowane rozwiązania w pełni wspierają więc instytucje w digitalizacji dokumentów i są dopasowane do wynikających z tego potrzeb. Co ważne, technologię zawsze dobieramy do skali działań instytucji i jej specyfiki, tak by potencjał systemu wykorzystywać w 100%

W Kodak Alaris wiemy, jak dużym wyzwaniem jest informatyzacja nawet niewielkiej firmy. Właśnie dlatego jako marka wspomagamy proces cyfryzacji, otwierając przed naszymi Klientami perspektywy rozwoju. Każda zdigitalizowana firma, to krok do przodu na drodze informatyzacji kraju – jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego procesu.

Maciej Witkowski Regionalny Manager Sprzedaży

Odpowiada za współpracę z partnerami w Polsce, Litwie, Łotwie i Estonii. Wieloletnie doświadczenie w branży digitalizacji dokumentów umożliwia mu aktywne wspieranie klientów w znajdowaniu rozwiązań, które najlepiej pasują do profilu ich organizacji.Podziel się artykułem

Kupuj nasze produkty tylko u autoryzowanego sprzedawcy.

Unikaj sprzedawców nieposiadających 
autoryzacji na rynek Polski. Nie świadczymy wsparcia dla produktów zakupionych od nieautoryzowanych sprzedawców. Gwarancja może również nie mieć zastosowania.

close