Digitalizacja w administracji. Czy jesteś gotowy na 2021?

Digitalizacja w administracji. Czy jesteś gotowy na 2021?

Elektroniczna obsługa pism powoli staje się nie tyle standardem, co wymogiem – w pełni cyfrowy urząd to główny cel Ministerstwa Cyfryzacji, który realizowany będzie w kolejnych latach. Wszystkie urzędy administracji publicznej będą więc zobowiązane do zmian – czy warto więc czekać z nią do ostatniej chwili?

Digitalizacja – czyli zmiana na plus

Chodź jednostki administracyjne obawiają się skali przedsięwzięcia, jakim jest digitalizacja, efekty procesu z pewnością wynagrodzą napotkane trudności. Cyfrowy obieg dokumentów niesie bowiem ze sobą wiele korzyści. Zaczynając od odciążenia pracowników z prac ręcznych, przez ułatwioną pracę z dokumentami i ich archiwizację, na oszczędnościach finansowych kończąc.

Aproksymacja oszczędności generowanych przez jednostki administracji rządowej RP korzystających z jednolitego systemu EZD PUW wyliczana jest na podstawie danych, które aktualizowane są co kwartał. Na dzień 30 czerwca br. oszczędności wynoszą 20 groszy na sekundę.*

*https://ezd.gov.pl/www/licznikoszczednosci?fbclid=IwAR3n3NB9dpe_Ug5VaUBKs7dcQEApuSWaW8wUo6cE1eDNS7LubwRTZIDHupo

Optymalizacja pracy w urzędach administracji publicznej to korzyść nie tylko dla samych jednostek i ich pracowników, ale też większy komfort petentów. Gotowość placówki do przyjmowania elektronicznej dokumentacji usprawnia prowadzenie spraw i podnosi jakość obsługi w punkcie.

Cyfryzacja 2021

Biorąc pod uwagę korzyści, które niesie cyfryzacja, warto zdigitalizować punkt już teraz. Zapas czasu daje nie tylko komfort wprowadzania zmian, ale pozwala również na oswojenie się z urządzeniami skanującymi oraz oprogramowaniem. Jeśli myślisz o wyposażeniu placówki w system EZD, zapoznaj się z rozwiązaniami Kodak Alaris dla administracji:

  • Seria skanerów Kodak Alaris S2000

Skanery z serii S2000 efektywnie wspierają digitalizację danych poprzez pobieranie informacji bezpośrednio z dokumentów. Pozwala to zwiększyć niezawodność i szybkość procesu, a także satysfakcję obywateli, których sektor administracji dotyczy bezpośrednio.

  • Oprogramowanie CapturePro

Aplikacja Alaris Capture Pro wspomaga pracowników w pozyskiwaniu metadanych i OCR. Oferowany system współpracuje z ponad 230 skanerami różnych producentów oraz urządzeniami typu MFP.

  • Profesjonalne doradztwo

Jako doświadczony dostawca rozwiązań dedykowanych administracji publicznej naszym Klientom oferujemy również profesjonalne doradztwo. Dobór sprzętu oraz systemów, które najlepiej wesprą jednostkę w codziennej pracy z dokumentacją.

W Kodak Alaris od lat wspieramy jednostki administracyjne w digitalizacji urzędów. Nasze skanery to najodpowiedniejszy wybór dla ministerstw, urzędów miast, powiatów oraz gmin. Specjalizując się w automatyzacji procesów digitalizacji dla instytucji publicznych, posiadamy wiedzę i narzędzia niezbędne do efektywnego przeprowadzenia procesu. Dzięki naszym rozwiązaniom praca Twojej placówki w 2020 roku nabierze nowego wymiaru. Wymiaru cyfrowego.

Sprawdź nasze rozwiązania dla biznesu i administracji

Maciej Witkowski Regionalny Manager Sprzedaży

Odpowiada za współpracę z partnerami w Polsce, Litwie, Łotwie i Estonii. Wieloletnie doświadczenie w branży digitalizacji dokumentów umożliwia mu aktywne wspieranie klientów w znajdowaniu rozwiązań, które najlepiej pasują do profilu ich organizacji.Podziel się artykułem

Kupuj nasze produkty tylko u autoryzowanego sprzedawcy.

Unikaj sprzedawców nieposiadających 
autoryzacji na rynek Polski. Nie świadczymy wsparcia dla produktów zakupionych od nieautoryzowanych sprzedawców. Gwarancja może również nie mieć zastosowania.

close